آنچه قبل از سفر به روسیه باید بدانیم!

 

روسیه یکی از بزرگترین کشورهای دنیا با جاذبه های دیدنی فراوان، هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. ولی بهتر است قبل از سفر به روسیه نکاتی را بخوانید و بدانید. آنچه قبل از سفر به روسیه باید بدانیم!

آنچه قبل از سفر به روسیه باید بدانیم!

1.برای ویزای روسیه ثبت نام کنید! انجام این کار سفر شما را تضمین می کند و از هر گونه مشکلی بعد از خروج از کشور جلوگیری می کند. باید مدارک مربوطه را به پذیرش هتل ارائه کنید. آنها کارهای ویزای شما را انجام می دهند. اگر میخواهید کمتر از سه روز در روسیه بمانید، لزومی به تهیه ویزا نیست. از پاسپورت خود کپی بگیرید، یکی را به پذیرش هتل بدهید، یکی را نزد خود نگه دارید و یکی در چمدان خود بگذارید.

2.واحد پول روسیه روبل می باشد پس باید قبل از خرید هر چیزی در روسیه، پول خود را به پول روسیه تبدیل کنید. (کارت اعتباری هم پذیرفته می شود، ولی مثل هر کشور دیگری، برخی از مغازه ها فقط پول نقد قبول می کنند). اسکناس ها باید بدون پارگی و تا خوردگی باشند تا برای تبدیل ارز دچار مشکل نشوید.

3.مردم روسیه کمتر به زبان انگلیسی حرف می زنند و در ارتباط برقرار کردن شاید نیاز به اصطلاحات روسی داشته باشید. پس بهتر است قبل از سفر به روسیه، زبان روسی را تا حدودی یاد بگیرید. یک دیکشنری جیبی همراه خود داشته باشید. عبارات زیر را نیز یاد بگیرید:

“Здравствуйте” (zdrast-vue-tye) (سلام)
“доброе утро!” (dobroye utro!) (صبح بخیر!)
“Спокойной ночи!” (spah-kohy-nuhy noh-chee!) (شب بخیر!)
“Как ваши дела?” (Kak vashi dela?) (حال شما چطوره?)
“Меня зовут…” (Menya zovut…) اسم من هست…)
“Где находится туалет?” (Gde nahoditsa tualet?) (توالت کجاست?)
“До свидания” (dah – svih-da-nee-ye) (خدافظ)
“Выход“ (vyhod) (خروج)

4.برای گردش از مترو استفاده کنید، و در استفاده از آن آداب ادب را رعایت کنید! مردم روسیه به سیستم حمل و نقل عمومی خود افتحار می کنند س به آن احترام بگذارید. آشغال نریزید، بلند حرف نزنید. اتوبوس هم وسیله مناسبی برای جابجایی ست.

5.شارژر و آداپتور با خود همراه داشته باشید. برق روسیه 220 ولت است و نسبت به استانداردهای اروپایی، پیریز ها نازکی دارد.

6.داروهایی مثل آسپرین، قرص حساسیت، و کمک های اولیه را به همراه داشته باشید. این به شما کمک می کند تا به داروخانه در موارد ضروری نیازی پیدا نکنید.

7. آب شیرین در روسیه با سایر کشورهای اروپایی و آنچه ما استفاده می کنیم متفاوت است، پس بهتر است برای آشامیدن و مسواک زدن از آب معدنی که در مغازه ها به فروش می رسد، استفاده کنید.

8.اگر در روسیه برای شما مشکلی پیش آمد، از تلفن های عمومی برای تماس با 112 استفاده کنید. اگر با زبان روسی آشنایی ندارید،در صورت لزوم از کسی کمک بگیرید تا منظور شما را به اپراتور پاسخگو بفهماند.

9.آب و هوای روسیه غیر قابل پیش بینی می باشد، پس با توجه به شرایط آب و هوایی روسیه در فصلی که سفر می کنید، لباس مناسب همراه ببرید. کفش راحتی، چکمه، ژاکت بارانی، روسری، عینک و چتر در وسایل خود قرار دهید.

10.در روسیه فروشگاه های زنجیره ای فست فود زیادی وجود دارد، مثل مک دونالد، سابوی، دومینو پیتزا، برگر کینگ، تجربه ای متفاوت برای شما رقم خواهد زد.جالب است که بدانید ... !!!؟؟؟

سعادت سیر

همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد.

و در این راستا همیشه نکات زیر را در نظر داریم :

  • با خوشحالی پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم
  • کاملا شرابط شما را شنیده و متناسب با آن آپشن های خوب را معرفی خواهیم کرد
  • با توجه به فرصت های موجود بازار قیمت های آفری را نیز به شما پیشنهاد خواهیم داد
  • سعیمان بر این است که به موقع پاسخگوی مشتریانمان باشیم
  • قرارداد استاندارد به مشتریان ارائه داده و ملزم به رعایت و ارائه کامل آن می باشیم
info

سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385

زیر نظرسازمان میراث فرهنگی و گردشگری سال هاست

در زمینه برگزاری تور روسیه فعالیت دارد، و همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم

هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد .

تلفن تماس دفتر تهران : 021 43 67 44 49
آدرس : تهران ، خیابان مطهری بعد از چهارراه مفتح ، خیابان علی اکبری ساختمان 101 پلاک 85
×