دانستنی های مهم درباره روسیه

 

قبل از سفر به روسیه باید درباره این کشور نکاتی را بدانید تا بتوانید بهتر با مردم ارتباط برقرار کنید، از مناظر طبیعی و تاریخی لذت ببرید و با طعم غذا ها شگفت زده شوید. در این 8 تا از جالب ترین و مهمترین دانستنی های مهم درباره روسیه را به شما معرفی می کنیم:

 

1.فرهنگ

فرهنگ روسی یکی از غنی ترین و تاثیرگذارترین ها در دنیاست. در روسیه 160 گروه قومی وجود دارد که به 100 زبان مختلف حرف می زنند. و البته اکثریت آنها به زبان روسی حرف می زنند. زبان دوم آنها تتری می باشد که 5درصد از آنها به این زبان حرف می زنند. ادبیات شگفت انگیز روسی در قرن 19 به اوج رسید وقتی که نویسندگانی مثل تولستوی، داستایوفسکی، پوشکین برخی از تاثیرگذارترین کتابها را نوشتند. موسیقی، رقص باله، نقاشی و سینما هم هنرمندان برجسته ای از روسیه به دنیا معرفی کرد.

فرهنگ

2.معماری

آغاز معماری روسی با بناهای چوبی تاثیرگذاری شروع شد که در عصر اسلاوی ساخته شد. بعد از آن دوران بیزانس آمد که زیباترین بناهای سنگی مثل کرملین و کلیساهای گنبدی شکل را ارائه کرد. مثل کلیسای سنت باسیل در میدان سرخ مسکو که یکی از بی نظیر ترین بناهای روسیه به شمار می رود.

معماری

3.غذا

آب و هوای سرد روسیه، تاثیر زیادی بر روی نحوه آشپزی روس ها گذاشته است. سوپ های روسیه به ویژه سوپ بروشکات در دنیا معروفند. ترکیب اصلی سوپ ها گوشت و سیب زمینی می باشد. البته مرغ هم زیاد در سوپ استفاده می شود.

غذا

4.ورزش

تیم های ورزشی در روسیه در بسیاری از رشته ها معروفند و مدال های زیادی را در مسابقات از آن خود کرده اند. دو تا از معروف ترین ورزش ها در روسیه هاکی روی یخ و فوتبال می باشد. معمولا در ورزشهای زمستانی مثل اسکیت روی برف و اسکی برنده می شوند.

ورزش

5.فستیوال

شب های سفید سنت پترزبورگ یکی از مهمترین رویدادهایی ست که نباید از دست بدهید. این شبها در اوج تابستان از ژوئن تا جولای ادامه دارد که شبها طولانی تر می شود و در شهرهای بزرگ فستیوال و رویدادهای فرهنگی برگزار می شود.

فستیوال های روسیه

6.بناهای تاریخی

کرملین در قلب مسکو، بر لبه رودخانه و در نزدیکی میدان سرخ و کلیسای سنت باسیل، یکی از مهمترین بناهای تاریخی روسیه به شمار می رود. کرملین شامل 4 کاخ، 4 کلیسا و برج می شود. اینجا به عنوان یک منطقه مسکونی برای مقامات رسمی ساخته شد.

بناهای تاریخی

7.سنت

به حمام های سنتی روسیه بروید که تا حدود زیادی به سونای فنلاندی شباهت دارد. روس ها به این حمام ها میروند و حدود 2 تا 3 ساعت در آنجا ریلکس می کنند.

سنت

8.فقط در روسیه

عروسکهای سنتی روسیه، یکی از سمبل های ملی این کشور به شمار می رود و بدون شک یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین سوغاتی می باشد که گردشگران روسیه با خود همراه می برند. این عروسکها که بابوشکا نامیده می شوند اگر اصل باشند از چوب ساخته شده اند و بادست روی ان نقاشی شده و ارزشمند هستند.

بابوشکاجالب است که بدانید ... !!!؟؟؟

سعادت سیر

همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد.

و در این راستا همیشه نکات زیر را در نظر داریم :

  • با خوشحالی پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم
  • کاملا شرابط شما را شنیده و متناسب با آن آپشن های خوب را معرفی خواهیم کرد
  • با توجه به فرصت های موجود بازار قیمت های آفری را نیز به شما پیشنهاد خواهیم داد
  • سعیمان بر این است که به موقع پاسخگوی مشتریانمان باشیم
  • قرارداد استاندارد به مشتریان ارائه داده و ملزم به رعایت و ارائه کامل آن می باشیم
info

سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385

زیر نظرسازمان میراث فرهنگی و گردشگری سال هاست

در زمینه برگزاری تور روسیه فعالیت دارد، و همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم

هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد .

تلفن تماس دفتر تهران : 021 43 67 44 49
آدرس : تهران ، خیابان مطهری بعد از چهارراه مفتح ، خیابان علی اکبری ساختمان 101 پلاک 85
×