آنچه قبل از سفر به مسکو باید بدانید!

 

ایده ای درباره بازدید از مسکو دارید؟ دانستی های مهم درباره روسیه را میدانید؟ مسکو شهری کاملا امن است و بهترین زمان برای رزرو تور مسکو همین حالاست. آمادگی این را داشته باشید که با شهری کاملا متفاوت از سایر شهرهای دنیا روبرو شوید. در اینجا آنچه قبل از سفر به مسکو باید بدانید! را معرفی می کنیم.

5 نکته برای گردشگران مسکو

باوجود سفر 15 میلیون گردشگر به مسکو در هر سال، بعضی ها به اشتباه فکر می کنند مسکو بهترین شهر دنیا نیست! برای همین با هم یک سفر به تور مسکو می رویم تا این افسانه های اشتباه را از بین ببریم..

 

1.کارت اعتباری

گردشگران سراسر دنیا ترجیح می دهند با کارت اعتباری هزینه ها را پرداخت کنند تا از دست دزدان امنیت بیشتری داشته باشند.و بسیاری از کشورها در تلاش هستند تا سرویس پرداخت غیر نقدی را بازسازی کنند. ولی از من به شما نصیحت! بهتر است در مسکو کمی پول نقد در کیف خود داشته باشید.

یادتان باشد فقط روبل روسیه را قبول می کنند و نمیتوانید با دلار، یورو و یا ارزهای دیگر خرید کنید. زیرا کشور روسیه تنها 24 سال قدمت دارد و سیستم غیر نقدی به تازگی در کشور گسترش پیدا کرده است. در مسکو در 80 درصد موارد می توانید با کارت اعتباری پرداخت کنید ولی سوغات فروشی ها و برخی مغازه ها فقط پول نقد قبول می کنند. پس پول نقد همراه داشته باشید چون راهنمای تور ما اجازه نمیده تور رو بپیچونین!!

خیالتان راحت.. بیشتر کافه ها و قهوه خانه ها کارت اعتباری قبول می کنند.

کارت اعتباری در مسکو

کارت اعتباری در مسکو

2.و اما تاکسی های مسکو!

در مسکو تاکسی های زیادی وجود دارد ولی تاکسی گرفتن در روسیه در خیابان به راحتی نیویورک نیست. نیازی نیست به بزرگراه بروید و دست خود را تکان دهید. این واقعا در مسکو جواب نمی دهد. اگر در اطراف خود تاکسی ندیدید از اپلیکیشن تاکسی روی موبایل خود استفاده کنید. که حداکثر 10 تا 15 دقیقه زمان می برد تا بیاید. اگر با دوستان خود هستید تاکسی میتواند ارزان تر برای شما تمام شود. و ماشین سواری در تور شبانه هم می تواند لذت بخش باشد.

برنامه های Uber , Get Taxi از قابل اعتماد ترین سرویس های تاکسی هستند.

اگر می خواهید از کولومنسکویه به کیتی گورود یا گورکی پارک بروید، سفر با قایق در مسکو می تواند جایگزین عالی برای تاکسی باشد و خیلی ارزان تر هم هست. انتظار یک سفر در هوای خنک 2 ساعته را داشته باشید. این قایق 500 تا 700 روبل برای هر نفر می باشد.

تاکسی های مسکو

تاکسی های مسکو

3.تور مترو مسکو

هر توریستی که به مسکو می رود ، میخواهد که مترو را ببیند. ولی خیلی ها میترسند تنهایی به مترو بروند چون ممکن است در سبکه گسترده متروی مسکو گم شوند. که البته حق دارند. جهت یابی در مترو مسکو کمی گیج کننده می باشد. و بیشتر تابلو ها به زبان روسی هستند.

از دفتر بلیط فروشی در لابی یک بلیط یکطرفه با تعداد سفر نامحدود بخرید. بلیط را روی دکمه زرد رنگ بکشید و منتظر شوید سبز شود و سپس از آنجا عبور کنید.

در سمت راست پله برقی بایستید. در مترو همه عجله دارند پس سعی کنید خونسردی خود را حفظ کنید. و اما جهت یابی در مترو. یادتان باشد از قبل برنامه metro را روی موبایل نصب کنید و به طور خودکار مسیر را انتخاب کنید و آن را دنبال کنید. حواستان باشد هر خط مترو یک رنگ مخصوص به خودش را دارد. این رنگ ها راهنمای اصلی شما هستند. آخرین ایستگاه در لیست ایستگاه ها چک کنید تا بفهمید به شرق، غرب، جنوب و یا شمال می روید.

خوشبختانه بر خلاف بیشتر ایستگاه های مترو دنیا، در مسکو هر پلتفرم برای یک خط طراحی شده که باعث می شود به راحتی بتوانید خط خود را عوض کنید و سردرگم نشوید.

دیدین چقد راحته؟

مترو مسکو

مترو مسکو

4.روس ها لبخند نمی زنند!

بدانید که روس ها مردم خندانی نیستند. اهمیتی ندهید و به دنبال دلیل برای این رفتار آنها نباشید تا مشکلی برایتان پیش نیاید. اگر از روس ها بپرسید چرا لبخند نمی زنید؟ در پاسخ به شما خواهند گفت چه چیز خنده داری وجود دارد؟

آنها منظوری ندارند فقط فرهنگ آنها با ما فرق می کند. بیشتر روس ها به سختی به زبانهای دیگر حرف می زنند. پس بهتر است سعی کنید چند کلمه اصلی و اسم خیابان ها و مناطقی که در ان هستید را یاد بگیرید.

فرهنگ لبخند در روسیه

فرهنگ لبخند در روسیه

5.گشت و گذار در مسکو

قبل از ثبت نام در تور مسکو، مسافت بین جاذبه ها را بدانید! مسکو بزرگترین شهر اروپاست. مسافت های طولانی و فضای زیاد در اطراف خانه وجود دارد. اگر بخواهید از جاذبه های مسکو بازدید کنید باید انتظار راه طولانی را داشته باشید که البته با مترو خیلی سریع تر می رسید.

جاذبه های گردشگری مسکو

جاذبه های گردشگری مسکو

 

 جالب است که بدانید ... !!!؟؟؟

سعادت سیر

همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد.

و در این راستا همیشه نکات زیر را در نظر داریم :

  • با خوشحالی پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم
  • کاملا شرابط شما را شنیده و متناسب با آن آپشن های خوب را معرفی خواهیم کرد
  • با توجه به فرصت های موجود بازار قیمت های آفری را نیز به شما پیشنهاد خواهیم داد
  • سعیمان بر این است که به موقع پاسخگوی مشتریانمان باشیم
  • قرارداد استاندارد به مشتریان ارائه داده و ملزم به رعایت و ارائه کامل آن می باشیم
info

سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385

زیر نظرسازمان میراث فرهنگی و گردشگری سال هاست

در زمینه برگزاری تور روسیه فعالیت دارد، و همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم

هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد .

تلفن تماس دفتر تهران : 021 43 67 44 49
آدرس : تهران ، خیابان مطهری بعد از چهارراه مفتح ، خیابان علی اکبری ساختمان 101 پلاک 85
×