10 حقیقت جالب در مورد روسیه

روسیه واقع در اوراسیا، یکی از محبوب ترین کشورهای دنیاست.. زبان رسمی این کشور روسی هستش ولی 27 زبان دیگه در مناطق مختلفش رایجه.. بیشتر مردم به موقعیت روسیه و فرهنگ مردمش آگاهن ولی یه سری حقایق در مورد این کشور و فرهنگش وجود داره که خیلی جالبه.. 10 نکته درباره روسیه رو میدونین؟ واسه فهمیدن این 10 حقیقت جالب در مورد روسیه با ما همراه بشین..

 

1. طولانی ترین راه آهن دنیا

راه آهن سیبری با داشتن ورودی به همه راه های سراسر کشور، تنها راه آهن طولانی در دنیاست.. این راه آهن 9200 کیلومتری ( 5700 مایل) در مسکو (واقع در روسیه اروپایی) حرکت میکنه و از آسیا عبور میکنه.. سپس به پورت اقیانوس آرام در ولادی وستک میرسه و بلاخره ای سفر طولانی و باور نکردنی پایان پیدا میکنه.. کل سفر بدون توقف 152 ساعت و 27 دقیقه وقت میگیره…

طولانی ترین ریل قطار در دنیا

2. بزرگترین مک دونالد دنیا

اگه شما هم یکی از طرفدارای قوس طلایی معروف هستین، روسیه بهترین انتخاب واسه سفره.. بزرگترین رستوران های مک دونالد دنیا،توی این کشور هستن.. با 700 تا صندلی. یه ساختمون بزرگتر، با 1500 صندلی برای برگزاری بازی های المپیک 2012 در لندن، انگلستان ساخته شد ولی به طور موقت بود و پس از افتتاح به کل تعطیلش کردن. ( بعد از برگزاری بازی های المپیک).

بزرگترین مک دونالد دنیا

3. زنان در برابر مردان

تعداد زنان در روسیه تقریبن 10 میلیون بیشتر از مردان هستش.. این عدم تعادل به دلیل کشته شدن بسیاری از مردها در جنگ جهانی دوم شکل گرفت..

حقوق زنان در برابر مردان

4. سنت حلقه ازدواج

بسیاری از روس ها، بر اساس سنت، حلقه ازدواج رو در انگشت حلقه دست راست خودشون میندازن.. کشورهایی مثل اوکراین، لهستان، گرجستان، آلمان، اسپانیا، اتریش، هند و یونان سنتی مشابه به همین رو دارن..

سنت حلقه ازدواج

5. خرافات در مورد گل

10 گل رز؟ نه ممنون… توی روسیه مردا هیشوقت به زناشون حتی یه گل هم نمیدن!!! از نظر اونا بدشانسی میاره و با تشییع جنازه همراه میشه!!!

پرستش گل

6. بزرگترین کشور منطقه

روسیه بزرگترین کشور منطقه در دنیاست.. مساحتش 17075400 کیلومتر مربع هستش و حدود یک نهم کل زمین رو در بر میگیره.. این مساحت روسیه 1.8 برابر از ایالات متحده آمریکا بزرگتره..

بزرگترین کشور منطقه

7. محل زندگی میلیاردرها

مسکو بیشترین ساکنین میلیارد رو نسبت به سایر شهرهای دنیا داره.. در مجموع 74 میلیاردر در محبوب ترین شهر دنیا زندگی میکنن که 3 برابر نیویورک هستش..

محل زندگی میلیاردرها

8. دومین تولید کننده بزرگ نفت در دنیا

از سال 2012، روسیه دومین تولید کننده بزرگ نفت در جهانه و روزانه 9900000 بشکه نفت خام تولید میکنه.. عربستان صعودی با تولید 10900000 بشکه نفت خام در روز مقام اول رو داره.. پیش بینی میشه تا سال 2020 آمریکا از هر دوی این کشورها پیشی میگیره.. ( در حال حاضر آمریکا جایگاه سوم رو داره).

 دومین تولید کننده بزرگ نفت در دنیا

9. سریع ترین وسایل نقلیه

سیستم شگفت انگیز متروی مسکو، سریع ترین وسیله حمل و نقل است.. در ساعات شلوغی، قطار برای هر 90 ثانیه برنامه ریزی شده.. تخمین زده شده ، روزانه 9 میلیون مسافر سوار مترو میشن.. مترو سنت پترزبورگ هم عمیق ترین متروی دنیاست که در عمق 100 متری هستش..

 سریع ترین وسایل نقلیه

10. فرهنگ دست دادن

روس ها هرگز در درگاه با هم دست نمیدن!! اونا معتقدند بدشانسی میاره و به یه دعوای بزرگ منجر میشه!!

فرهنگ دست دادن

 

میخواین به یکی از شهرهای روسیه سفر کنین؟ پس برای ثبت نام در تور روسیهحتما با ما تماس بگیرین.

 جالب است که بدانید ... !!!؟؟؟

سعادت سیر

همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد.

و در این راستا همیشه نکات زیر را در نظر داریم :

  • با خوشحالی پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم
  • کاملا شرابط شما را شنیده و متناسب با آن آپشن های خوب را معرفی خواهیم کرد
  • با توجه به فرصت های موجود بازار قیمت های آفری را نیز به شما پیشنهاد خواهیم داد
  • سعیمان بر این است که به موقع پاسخگوی مشتریانمان باشیم
  • قرارداد استاندارد به مشتریان ارائه داده و ملزم به رعایت و ارائه کامل آن می باشیم
info

سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385

زیر نظرسازمان میراث فرهنگی و گردشگری سال هاست

در زمینه برگزاری تور روسیه فعالیت دارد، و همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم

هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد .

تلفن تماس دفتر تهران : 021 43 67 44 49
آدرس : تهران ، خیابان مطهری بعد از چهارراه مفتح ، خیابان علی اکبری ساختمان 101 پلاک 85
×