کلیسای عیسی منجی مسکو و عکس

کلیسای عیسی منجی مسکو

Jesus Savior Church Moscow

همانطور که از تیترش پیداس در این قسمت میخایم کلیسای عیسی منجیرو براتون شرح بدیم .اول تاریخچه کلیسای عیسی مسیح را بررسی میکنیم که این کلیسا چطور و کجا و توسط کی بوجود اومد؟پس از شکست ناپلئون در جنگ 1812، الکساندر اول به مناسبت این پیروزی تصمیم گرفت کلیسایی بسازه قرار بود این بنا در تپه های وارابیف (که امروزه دانشگاه مسکو در آن جا قرار داره) ساخته شود ساخت بنا در سال 1826 به فرمان نیکلای اول متوقف و محل جدیدی برای آن درنظر گرفته شد ساخت کلیسا( کلیسای عیسی منجی مسکو) در 1839 آغاز و در 1883 به پایان رسید.

http://russia12.com/

http://russia12.com/کلیسای عیسی منجی یکی از بهترین دیدنی های مسکو و جاذبه های گردشگری روسیه می باشد. این کلیسا نزدیک میدان سرخ و جنوب غربی کاخ کرملین در خیابان کروپاتکینسکی و در ساحل شمال رودخانه موسکوا قرار داره. ارتفاع این کلیسا 103 متر و قطر بزرگ ترین گنبد آن 25/5 متر و مساحت آن برای پذیرش 10 هزار نفر و بلندترین کلیسای ارتدکس مسیحی در جهانه. نام دیگر این کلیسا، کلیسای ناجی ست . وقتی آخرین سپاه ناپلئون از روسیه خارج میشه برای تشکر از خدا و به شکرانه این پیروزی الکساندر اول تصمیم گرفت این کلیسا را بسازه.

http://russia12.com/

http://russia12.com/در سال 1930 استالین تصمیم گرفت که کلیسای جامع عیسی منجی مسکو را از بین ببره و به جای اون کاخ شوراها (کاخ شوراها باید مرکز سیاسی و اجتماعی مسکو، کل اتحاد شوروی و نماد عظمت دوران سوسیالیسم می­شد) بسازه. . طرح ساختمان شامل بنایی به ارتفاع 400 متر بود که در بالای آن مجسمه ای 100 متری از لنین قرار می­گرفت که همچون مجسمه­ ی آزادی در نیویورک، داخل آن نیز قابل استفاده بود. مطابق طرح باید گرداگرد آن میدان بسیار عظیمی ساخته می­شد که تمام خیابان های اصلی به آن ختم بشه. 6 ساختمان دیگر در 6 تپه­ ی مسکو ساخته می­شد که مجموعه­ ی آن­ها و این کاخ، ارگ استالینی را می ساخت تا جانشین ارگ سابق یعنی کرملین شود.

http://russia12.com/

http://russia12.com/ کلیسا در دسامبر 1931 به کلی ویران شد و در اواخر این سال برنامه­ ی ساخت کاخ آغاز شد. اما بنا به دلایل مختلف این کاخ هرگز ساخته نشد.در سال 1937 کار ساخت بنا آغاز شد با مرگ استالین کاخ شوراها هرگز ساخته نشد و دوباره کلیسا به مدت 5 سال بازسازی گردید و در محل خاک­برداری این کاخ، گودال بزرگی درست شد که بعداً به استخر تبدیل گشت.در سال­های بعد، با بررسی کارشناسان مبنی بر این که بخار آب حاصل از این استخر به اشیاء موزه­ ی هنری پوشکین که در مجاورت آن قرار داشت صدمه می زند، فکر استفاده از این محل برای کار دیگری قوت گرفت.
http://russia12.com/
http://russia12.com/ سقوط حکومت کمونیستی باعث شد که شهرداری مسکو درصدد احیای کلیسای قدیمی برآید. ساخت این کلیسا که دقیقاً از روی بنای قدیمی ساخته شده است، در 1992 مجدداً آغاز گردید و طی چند سال با کمک مالی شهرداری، مؤسسات خیریه و مردم بنا شد و اینک در مراسم مذهبی مورد استفاده قرار می­گیرد. این کلیسا یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مسکو  برای گردشگران تور روسیه میباشد.

http://russia12.com/

کلیسای عیسی منجی مسکوجالب است که بدانید ... !!!؟؟؟

سعادت سیر

همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد.

و در این راستا همیشه نکات زیر را در نظر داریم :

  • با خوشحالی پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم
  • کاملا شرابط شما را شنیده و متناسب با آن آپشن های خوب را معرفی خواهیم کرد
  • با توجه به فرصت های موجود بازار قیمت های آفری را نیز به شما پیشنهاد خواهیم داد
  • سعیمان بر این است که به موقع پاسخگوی مشتریانمان باشیم
  • قرارداد استاندارد به مشتریان ارائه داده و ملزم به رعایت و ارائه کامل آن می باشیم
info

سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385

زیر نظرسازمان میراث فرهنگی و گردشگری سال هاست

در زمینه برگزاری تور روسیه فعالیت دارد، و همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم

هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد .

تلفن تماس دفتر تهران : 021 43 67 44 49
آدرس : تهران ، خیابان مطهری بعد از چهارراه مفتح ، خیابان علی اکبری ساختمان 101 پلاک 85
×