میدان سرخ مسکو و عکس

میدان سرخ مسکو

RED SQUARE

میدان سرخ که از مشهورترین میدان های جهان است، قلب شهر مسکو و نماد کشور روسیه به شمار می رود. و از معروف ترین دیدنی های مسکو به شمار میرود.هم­زمان با ساخت کاخ کرملین، میدانی در کنار آن به وجود آمد که بازرگانان در آن­جا بساط خود را پهن می­کردند. در آن جا قراردادهای بازرگانی و خرید و فروش به صورت خرده و عمده منعقد می­گردید. و در واقع این میدان نمایان گر تاریخ جنگ ها و فرهنگ مردم روسیه است اگر به آثار باستانی این کشور بزرگ با تمدن کهن علاقمندید در تور مسکو ما شرکت کنید تا با هم از این میدان تاریخی بازدید کنیم.

http://russia12.com/tag/russia-tour/

میدان سرخ مسکو

http://russia12.com/tag/moscow-tour/

میدان سرخ مسکو

place-qpr

سرخ در فرهنگ مردم روسیه به معنای زیبا است و کلمه­ی سرخ این میان اشتباهاً به کمونیست­ها و یا آجرهای سرخ دیوارهای کرملین نسبت داده می شود. در سند مربوط به این میدان که در شهرداری مسکو نگهداری می گردد، مشخصاتش چنین ثبت شده است: طول 695 متر و عرض 13 متر.  در همین میدان بود که بازرگانان مسکو با یکدیگر دیدار و ملاقات می­کردند و بازرگانان ماورای دریا را می پذیرفتند. اما سرنوشت می­خواست این میدان اهمیت بیشتری یابد و این کار در زمانی رخ داد که در پاییز سال 1480 حکومت روسیه تصمیم گرفت با تاتارهای مهاجم مقابله کند.

http://russia12.com/tag/russia-tour/

میدان سرخ مسکو

http://russia12.com/tag/russia-tour/

میدان سرخ مسکو

place-qpr

آن روزی که در میدان بازرگانی، در پای دیوارهای کرملین نیروهای ملی جمع و جهت حمله آماده شدند تا خاک روسیه را از چنگ تاتارها آزاد کنند، در میدان بازرگانی نه تنها مسکوی ها (اهالی مسکو) بلکه هزاران نفر از شهرهای دیگر روسیه جمع شدند. پدران روحانی به درگاه خداوند دعا می­کردند تا هر چه زودتر پیروزی را نصیب آن­ها نماید. زنان با همسران، پدران، پسران و نوه های خود خداحافظی می­کردند. سربازان از این نبرد سربلند بیرون آمدند و پس از شکست دشمن، نیروهای پیروز به مسکو بازگشتند. روز اول اکتبر سال 1480 نخستین گروه آنان وارد شهر شدند و به میدان کرملین رسیدند.

http://russia12.com/tag/moscow-tour/

میدان سرخ مسکو

http://russia12.com/tag/moscow-tour/

میدان سرخ مسکو

place-qpr

معمار مشهور ژوزف بویوف (1834- 1784) یکی از استادان برجسته کلاسیک روسی نیمه­ی دوم قرن نوزدهم در طراحی و بازسازی میدان سرخ و بازار آن نقش اساسی داشت. در سال­های بعد از انقلاب اکتبر، میدان سرخ اهمیت بیشتری پیدا کرد، زیرا از یک سو آرامگاه لنین در آن­جا ساخته شد و از سوی دیگر رژه­های ارتش سرخ و راهپیمایی­های میلیونی مردم در آن انجام می شد.

http://russia12.com/tag/moscow-tour/

میدان سرخ مسکو

place-qpr

امروزه میدان سرخ بیش از جنبه­ی سیاسی، وجه تفریحی و تاریخی دارد. در این میدان، جهانگردان می­توانند از کلیسای قدیمی و زیبای واسیلی مقدس، موزه­ی انقلاب، موزه­ی لنین و هم­چنین آرامگاه لنین بازدیدنمایند.بازارچه موسوم به گوم (GUM) در مجاورت این میدان قرار دارد که از گران­ترین بازار های مسکو به شمار می رود.میدان سرخ در دوران گورباچف بار دیگر شهرت فوق العاده­ای پیدا کرد. دلیل این شهرت، فرود یک هواپیمای یک موتوره توسط جوان آلمانی ماجراجو در این مکان بود.

http://russia12.com/tag/russia-tour/

میدان سرخ مسکو

http://russia12.com/tag/russia-tour/جالب است که بدانید ... !!!؟؟؟

سعادت سیر

همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد.

و در این راستا همیشه نکات زیر را در نظر داریم :

  • با خوشحالی پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم
  • کاملا شرابط شما را شنیده و متناسب با آن آپشن های خوب را معرفی خواهیم کرد
  • با توجه به فرصت های موجود بازار قیمت های آفری را نیز به شما پیشنهاد خواهیم داد
  • سعیمان بر این است که به موقع پاسخگوی مشتریانمان باشیم
  • قرارداد استاندارد به مشتریان ارائه داده و ملزم به رعایت و ارائه کامل آن می باشیم
info

سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385

زیر نظرسازمان میراث فرهنگی و گردشگری سال هاست

در زمینه برگزاری تور روسیه فعالیت دارد، و همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم

هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد .

تلفن تماس دفتر تهران : 021 43 67 44 49
آدرس : تهران ، خیابان مطهری بعد از چهارراه مفتح ، خیابان علی اکبری ساختمان 101 پلاک 85
×