موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ

 

موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ

Hermitage Museum S.t. Betersburg

لغت “هرمیتیج” یا “ارمیتاژ” ریشه فرانسوی دارد و به معنای “جای خلوت” می باشد. این موزه بزرگترین که موزه جهان است که افتخار ملی روسیه به شمار می رود و نشانه هنر معماری و فرهنگ روسیه می باشد. این موزه هرمیتیج که یکی از جالب ترین دیدنی های روسیه می باشد، دارای مجموعه ای از آثار هنری تراز اول دنیا و همچنین کاخ های زیبا و اتاق های مجلل می باشد که در زمان های مختلف توسط معماران معروف دنیا طراحی شده است.

 

map_of_st-petersburg-russia

 

rta6zjbbc-iconآرمیتاژ یا قصر زمستانی یکی از دیدنی های سنت پترزبورگ می باشد که از پنج ساختمان که نخستین ساختمان آن، کاخ زمستانی است که توسط معمار ایتالیایی راسترلی طی سال های 1754 تا 1762 و در زمان حکومت دختر پترکبیر الیزابت ساخته شد.طی سال های 1764 تا 1775 و در زمان فرمانروایی کاترین کبیر، ارمیتاژ کوچک توسط ژان باتیس والین و یوری والتن ساخته شد.

 

موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ

 

rta6zjbbc-iconسومین ساختمان، ارمیتاژ قدیم طی سال های 1771 تا 1787 توسط معمار معروف یوری والتن ساخته شد. چهارمین ساختمان، تئاتر ارمیتاژ است که طی سال 1783 تا 1787 توسط کوآرنگی ساخته شد. آخرین ساختمان، ارمیتاژ جدید است که در سال های 1842 تا 1851 توسط کلز ساخته شد. در زمان کاترین کبیر کلکسیون های زیادی از نقاشی ها و مجسمه های جهان به این موزه تعلق گرفت.
موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ

 

rta6zjbbc-iconدر سال 1837 در موزه آتش سوزی عظیمی رخ داد و سال های بعد این موزه تعمیر شد. در زمان جنگ جهانی اول سالن های این قصر به عنوان بیمارستان نظامی مورد استفاده قرار گرفت و تا سال 1917 هم چنان کاخ زمستانی تزارهای روس بود.
موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ

 

rta6zjbbc-iconبعد از پیروزی انقلاب اکتبر سال 1917 مجموعه ارمیتاژ با فرمان لنین ملی اعلام شد و به موزه تبدیل گردید. در سال 1941 و بعد از آغاز جنگ جهانی دوم و حمله آلمان به خاک شوروی، تمام آثار ارمیتاژ توسط راه آهن به منطقه سیبری روسیه ارسال شد و در سال 1945 بعد از پیروزی شوروی بر آلمان، به موزه بازگردانده شد.

 

موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ

 

rta6zjbbc-iconدر سال 1996 با فرمان رئیس جمهور وقت روسیه، بوریس یلتسین موزه دولتی ارمیتاژ تحت حمایت دستگاه ریاست جمهوری روسیه قرار گرفت. این موزه یکی از گنجینه های بی نظیر است که دارای نزدیک به سه میلیون اثر هنری از مشهورترین هنرمندان دنیا می باشد. در این موزه می توان آثار نقاشانی چون لئوناردو داوینچی، رافائل، تی سین، رامبراند، کلود مونه، روبنس، رنوآر، ون گوگ، ماتیس، گوگن، پیکاسو و هنرمندانی مثل میکل آنژ و … را مشاهده نمود.

 

موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ

 

rta6zjbbc-iconسالن تمدن ایران باستان، روم و یونان باستان، مصر قدیم و چین در این موزه قرار دارد. از دیدنی های سالن تمدن ایران باستان، فرش معروف پازیریک است. این فرش قدیمی ترین فرش موجود در دنیا است. قدمت آن به بیش از 2 هزار سال پیش می رسد.

 

موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ

 

rta6zjbbc-iconآثار هنری مثل نقاشی، مجسمه، صنایع دستی، جواهرات، کوبلن و تقریباً هر نوع اثر هنری در این موزه موجود است و در کنار آنها اتاق های متعلق به خانواده تزارهای روسیه با تزئینات بسیار زیبا و با استفاده از سبک های مختلف را می توان مشاهده نمود. این موزه عظیم دارای 1786 درب، 1945 پنجره و 1057 سالن یا اتاق می باشد. در مورد عظمت این موزه همین بس که اگر به هر اثر حدود یک دقیقه توجه نمائید، بایستی بیش از 11 سال به تماشای این موزه بپردازید.

 

موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ

 

 

برای ثبت نام در تور روسیه با کارشناسان ما در آژانس سعادت سیر تماس بگیرید.

 جالب است که بدانید ... !!!؟؟؟

سعادت سیر

همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد.

و در این راستا همیشه نکات زیر را در نظر داریم :

  • با خوشحالی پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم
  • کاملا شرابط شما را شنیده و متناسب با آن آپشن های خوب را معرفی خواهیم کرد
  • با توجه به فرصت های موجود بازار قیمت های آفری را نیز به شما پیشنهاد خواهیم داد
  • سعیمان بر این است که به موقع پاسخگوی مشتریانمان باشیم
  • قرارداد استاندارد به مشتریان ارائه داده و ملزم به رعایت و ارائه کامل آن می باشیم
info

سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385

زیر نظرسازمان میراث فرهنگی و گردشگری سال هاست

در زمینه برگزاری تور روسیه فعالیت دارد، و همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم

هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد .

تلفن تماس دفتر تهران : 021 43 67 44 49
آدرس : تهران ، خیابان مطهری بعد از چهارراه مفتح ، خیابان علی اکبری ساختمان 101 پلاک 85
×