سفر به روسیه و عکس

سفر به روسیه

Travel to Russia

ازآنجایی که بسیاری از ایرانیان در سده هاس اخیر سفر به روسیه را در فهرست مقصدهای گردشگری خود قرارداده اند و امروزه نیز به این کشور مسافرت می کنند، لازم است بیشتر درباره روسیه بدانیم.در این مطلب نکاتی در مورد سفر به روسیه این کشور زیبا را بیان کرده ایم. پس قبل از سفر با تور روسیه این مطالب را مطالعه کنید.

http://russia12.com/tag/russia-tour/

http://russia12.com/tag/moscow-tour/

 

ویزای توریستی روسیه برای افرادی صادر می شود که به قصد گردشگری، می خواهند به این کشور سفر کنند. مدت اعتبار این ویزا دو هفته پس از صدور است. برای صدور ویزا، حضور متقاضی الزامی نیست و وقتی برای مصاحبه تعیین نمی شود. ساعات کاری سفارت روسیه ۸ الی ۱۷ و در روز های شنبه و جمعه تعطیل می باشد.
سفارتخانه روسیه در تهران:خیابان نوفل لو شاتو، شماره ۳۹٫
شماره تماس سفارتخانه روسیه: تلفن: ۶۶۷۰۱۱۶۱ – شماره فکس: ۶۶۷۰۱۶۵۲
روشهای مختلف مسافرت به روسیه

کاخ کرملین قلعه تاریخی قرن 15، مقر اسکان رئیس جمهور روسیهمسکو و سن پترزبورگ پرواز های مستقیمی به اکثر نقاط جهان دارند. خطوط هوایی سنگاپور، دلتا، آئروفلوت و یونایتد پروازهای بدون توقفی به روسیه دارند. سه فرودگاه بین المللی در مسکو وجود دارد:
heremetyevo (SVO) در شمال غربی،
Domodedovo (DME) در جنوب، و
Vnukovo (VKO) در جنوب غربی.

 کاخ کرملین مسکو

http://russia12.com/tag/moscow-tour/

 

وسیله نقلیه سریعی برای جابجایی بین این فرودگاه ها وجود ندارد.

کرایه تاکسی برای حمل و نقل بین این فرودگاه های ۱۵۰۰ روبل می باشد، که بسیار گران است و تنها زمانی استفاده از آن باصرفه است که با چند نفر دیگر باشید. می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی نیز استفاده کنید، که ارزان تر هستد (۲۰۰ تا ۵۰۰ روبل). اگر زبان روسی بلد نباشید و اولین بارتان باشد به روسیه مافرت می کنید، به احتمال زیاد گم می شوید. Domodedovo یک فرودگاه مجلل است که ترمینالی وسیع دارد و پرواز های داخلی و بین المللی را پوشش می دهد. بهتر است از این فرودگاه استفاده کنید. Vnukovo فرودگاه کوچک تری می باشد و خطوط هوایی ارزان قیمت در آن فعالیت می کنند. فرودگاه های بین المللی دیگر نیز در شهر های شوچی، نووسیبیرسک، یکاترینبورگ، کالینینگراد و ولادیوستوک وجود دارند. خطوط هوایی Transaero، S7airlines، Rossiya Airlines، UTair و Yakutia Airlines سفر های داخلی روسیه را پوشش می دهند.

http://russia12.com/tag/moscow-tour/

http://russia12.com/tag/moscow-tour/

 

کلیسای جامع سنت باسیل راه آهن روسیه خدمات خوبی را ارائه می دهد. به دلیل جاده های نامناسب، قطار بهترین وسیله حمل و نقل در روسیه می باشد. در صورتی که زمان حرکت شما به قطار نخورد، می توانید از اتوبوس استفاده کنید، ولی به راحتی قطار نمی باشند.

سفر با خودرو در روسیه بسیار سخت می باشد. علائم راهنمایی و رانندگی در جاده های بین شهری ضعیف می باشند. کرایه خودرو در شهرهای بزرگ نظیر مسکو و سن پترزبورگ وجود دارد و بسیار گران هستند. بعضی جاده های مرزی نیز بسیار صعب العبور می باشد.

http://russia12.com/tag/saint-petersburg-tour/
http://russia12.com/tag/moscow-tour/

مرداد ماه و اوایل شهریور ماه گرم ترین فصول برای سفربه روسیه هستند. عید شکر گزاری و مراسم کریسمس و سال نو بیشترین جشن ها و فستیوال های را در بر می گیرند. فستوال موسیقی بهاره در ماه اردیبهشت، زمان اجراهای مختلف از اپراها و موسیقی های محلی است.

مهمترین شهر های توریستی روسیه مسکو، ایرکوتسک، قازان، نیژنی نووگورود، سن پترزبورگ، سوچی، ولادی وستوک، ولگاگراد و یکاترینبورگ می باشند.

روسیه ای ۲۵ اثر ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو دارد که از این تعداد ۱۵ اثر، میراث فرهنگی و ۱۰ اثر میراث طبیعی می باشند.

اطلاعاتی در مورد سفر به روسیه
http://russia12.com/tag/moscow-tour/

 

قصر باستانی پیترهوف دریاچه بایکال، دریاچه استان تور، دریاچه های استان لنینگراد، دریاچه های جمهوری کارلیا، دریای خزر، اثر تاریخی مادر میهن، کلیسای جامع سنت باسیل، کاخ کرمیلین مسکو، میدان سرخ مسکو، قطب های جمهوری کومی، کوه ها البروس، مامف کورگن، کاخ موزه هرمیتیج، پارک لاپلند، قصر تابستانی پیترهوف، تئاتر های باله و آتشفشان های کامچاتکا، آواچینسکی، تیتیلا، اوستری، اوپالا از مهترین جاذبه های گردشگری روسیه می باشند.

کاخ پترهوف سنت پترزبورگ
http://russia12.com/tag/moscow-tour/

خرید کردن درروسیه

واحد پول روسیه روبل (RUB) می باشد که به ۱۰۰ کوپک تقسیم می شود. نرخ تبدیل روبل به دلار در سالهای اخیر ثابت بوده است، ۱ دلار معادل ۳۰ روبل است. چک های مسافرتی در فروشگاه های روسیه پذیرفته نمی شود. دریافت ارزهای غیر از روبل در روسیه غیر قانونی می باشد. بانک ها و صرافی ها بهترین مکان برای تبدیل ارز می باشند، هتل ها نرخ تبدیل منصفانه ای ندارند.

مهترین مراکز خرید شهر مسکو عبارتند از خیابان تورسکایا، خیابان آربات جدید و قدیم، فروشگاه مانژ، هندی کرافت، سینیور مال.سوپر مارکت های زنجیره ای زیادی نظیر Billa، Perekrestok، Carousel، Auchan، Magnit و Lenta  در روسیه فعال می باشند که اجناس با کیفیت و ارزانی ارائه می دهند.

سفر به مسکو
http://russia12.com/tag/moscow-tour/

کاخ زمستانی موزه آرمیتاژ مهترین سوغاتی های روسیه ماتریوشکا (مجموعه عروسک های چوبی رنگ شده)، اوشانکا (کلاهی کرمی که محافظ گوش دار)، سماور (وسیله ای برای درست کردن چای)، شکلات روسی، بستنی، کت های زمستانی، بالش درست شده از پر، حلوا، عسل، خاویار و پنیر سخت می باشند. غذاهای روسی بسیار متنوع هستند و بیشتر از ماهی، گوشت ماکیان، گوشت گوسفند و گاو، قارچ، میوه های وحشی و عسل درست شده اند. معروف ترین غذاهای روسی Pelmeni، Blini، Piroshki، Golubtsy، IkraBaklazhanaya، Okroshka، Borsch و Shashlyk می باشند.
موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ
http://russia12.com/tag/moscow-tour/

اقامتگاه های گردشگران در روسیه

در بسیاری از شهرها هتل های با کیفیتی پیدا نخواهید کرد. بسیاری از هتل های به دوران شوروی بر می گردند که اکثراً بازسازی شده اند، اما خدمات و برخوردشان تغییری نکرده است. حتی برای یک فرد محلی نیز پیدا کردن هتل مناسب کار سختی است. در نتیجه در فصول پر رونق، یافتن هتل مناسب کار سختی است.

هتل ها در شهرهای بزرگ و توریستی بسیار گران هستند. پیدا کردن یک اتاق در یک خانه بسیار ارزان تر تمام می شود. مردم سنت پترزبورگ و مسکو ترجیح می دهند که خانه خود را به یک خارجی اجاره دهند تا یک محلی. هزینه این اتاق ها شبی ۶۰ تا ۷۰ دلار می باشد. این اتاق ها با وجود اینکه مدرن نیستند ولی تمیز هستند. مردم روسیه بسیار مهمان پذیر و صمیمی هستند. هتل های کوچکی تحت عنوان مینی هتل در روسیه ساخت شده اند که اتاق های آنها مدرن و تمیز است و شبی ۶۰ تا ۱۵۰ دلار می گیرند. این هتل ها صبحانه نیز می دهند.

هر آنچه در سفر به روسیه باید بدانید

http://russia12.com/tag/moscow-tour/

نکات ایمنی مهم به هنگام مسافرت در روسیه

گردشگرانی که قصد سفر به روسیه را دارند بهتر است نکات ایمنی زیر را رعایت فرمایند:

از رفتن به قفقاز شمالی جداً خودداری کنید، زیرا در حال حاضر در آن منطقه ناآرامی و درگیری وجود دارد.
روسیه کشور امنی برای گردشگران می باشد، اما در رسانه های میزان جرم و جنایت بزرگنمایی می شود. با فروپاشی شوروی میزان جرم و جنایت بسیار کاهش پیدا کرد.
دزدی، کیف قاپی و زورگیری بیشتر در زیرگذرها، مترو، قطارهای شبانه، فرودگاه، بازارها، جاذبه های گردشگری و رستوران ها اتفاق می افتند.
از کرایه تاکسی های شخصی ثبت نشده، خودداری کنید.
هر ساله ۳۵۰۰۰ نفر به دلیل حوادث رانندگی جان خود را در روسیه از دست می دهند. رانندگان روسی بسیار بی دقت می باشند و قوانین را رعایت نمی کنند
اخیرا گرایش های نژاد پرستی در روسیه زیاد شده است. مواظب باشید که اگر سفیدپوست یا مسیحی نیستید، مراقب حرف ها و رفتارهای خود باشید.
پول و اشیای گران قیمت خود را در معرض دید عموم قرار ندهید. به اندازه مخارج روزانه خود، پول با خود حمل کنید.
خدمات درمانی در روسیه کیفیت بالایی دارد. اکثر بیمارستان ها مجهز، تمیز می باشند و از جدید ترین فن آوری ها استفاده می کند.
کیفیت آب شیر در نقاط مختلف روسیه، متفاوت است. در ساختمان های قدیمی، آب شیر آشامیدنی نمی باشد. کیفیت آب در شهرهای بزرگ خوب است. اگر به آب بطری دسترسی ندارید، بهتر است آب را بجوشانید. قیمت آب بطری (۲ لیتری) در روسیه حدود ۲۰ تا ۳۰ روبل می باشد.

با سفر به روسیه می توانید تجربه ای منحصر به فرد در زندگی خود کسب نمایید. ما توصیه می کنیم که پیش از مسافرت به روسیه، درباره این مقصد گردشگری مطالعه لازم را به عمل آورید تا با آگاهی بیشتر تعطیلات خود را در این کشور بگذرانید.
http://russia12.com/tag/russia-tour/جالب است که بدانید ... !!!؟؟؟

سعادت سیر

همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد.

و در این راستا همیشه نکات زیر را در نظر داریم :

  • با خوشحالی پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم
  • کاملا شرابط شما را شنیده و متناسب با آن آپشن های خوب را معرفی خواهیم کرد
  • با توجه به فرصت های موجود بازار قیمت های آفری را نیز به شما پیشنهاد خواهیم داد
  • سعیمان بر این است که به موقع پاسخگوی مشتریانمان باشیم
  • قرارداد استاندارد به مشتریان ارائه داده و ملزم به رعایت و ارائه کامل آن می باشیم
info

سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385

زیر نظرسازمان میراث فرهنگی و گردشگری سال هاست

در زمینه برگزاری تور روسیه فعالیت دارد، و همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم

هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد .

تلفن تماس دفتر تهران : 021 43 67 44 49
آدرس : تهران ، خیابان مطهری بعد از چهارراه مفتح ، خیابان علی اکبری ساختمان 101 پلاک 85
×