دریاچه بایکال روسیه

دریاچه بایکال روسیه

Russia Baikal Lake

 

آنتوان چخوف نویسنده مشهور روسی میگوید :

“بی دلیل نیست که اهالی سیبری به این دریاچه، زیبای شگفت انگیز میگویند. آب این دریاچه آنقدر شفاف است که انسان میتواند عمق دریاچه را به مانند زمین ببیند. سواحل آن با کوهستان و جنگل احاطه شده است، و در جنگل آن حیواناتی نظیر خرس، بز وحشی دیده میشود”.


دریاچه بایکال روسیه

images-iconدریاچه بایکال روسیه یکی از زیبا ترین دیدنی های روسیه، عمیق ترین دریاچه آب شیرین و بزرگترین منبع ذخیره آب های سطحی بر روی کره زمین است و در جنوب روسیه، ما بین استان ایرکوتسک و بوریاتیا واقع شده است. این دریاچه به علت آب زلال و شفافش میزبان گونه های متفاوتی از گیاهان و جانوران میباشد. دریاچه بایکال که به “cedam ” معروف است یکی از هفت عجایب زیر آب است. لغت بایکال از دو لغت ترکی ” bai” به معنی ثروتمند و ” kul ” به معنی دریاچه تشکیل شده است. عرض این دریاچه حداکثر 79.5 و حداقل 25 کیلومتر می باشد. عمیق ترین قسمت دریاچه به 1637 متر میرسد که بعنوان عمیق ترین دریاچه دنیا لقب گرفته است و حدود 330 رودخانه به آن جاری می شود.

 دریاچه بایکال روسیه

images-iconدریاچه بایکال که از مفرح ترین مراکز تفریحی روسیه به شمار می رود، با بیش از 25 میلیون سال قدمت، قدیمی ترین دریاچه دنیا نیز به حساب می آید و در حدود23615 کیلومتر مکعب از آبهای شیرین دنیا را شامل می شود که به تنهایی از تمام منابع آب شیرین در آمریکای شمالی بیشتر است. یکی از ویژگی های اصلی این دریاچه زلال بودن بیش از حد آن است، به طوری که جسمی در عمق 40 متری به راحتی دیده خواهد شد. به علاوه دریاچه بایکال یکی از زیباترین دریاچه های کره زمین محسوب می شود و به طور متوسط در هر سال با سرعتی در حدود 2 سانتیمتر رشد می کند.

 

دریاچه بایکال روسیه

 

images-iconدانشمندان بیش از 2600 گونه مختلف از گیاهان و جانوران را در این منطقه شناسایی کرده اند که 70 در صد آنها بومی این منطقه میباشند. از گونه های مخصوص این منطقه میتوان به فوک های آب شیرین و ماهی “omul” که از محبوبترین ماهیان آزاد است، اشاره نمود.

 

دریاچه بایکال روسیه

 

images-iconهمچنین روباه، عقاب، گوزن، خرس و جانوران و گیاهان مختلف دیگر نیز در اطراف دریاچه زندگی میکنند. کوه های راکی و جنگل های زیبای اطراح بایکال، چندین برابر به زیبایی این منطقه افزوده است و باعث ایجاد فعالیت های تفریحی و گردشگری زیادی در روسیه شده است که شامل کوهنوردی، قایقرانی، دوچرخه سواری، ماهیگیری می شود.

 

دریاچه بایکال روسیه

برای ثبت نام در تور روسیه با ما تماس بگیرید.جالب است که بدانید ... !!!؟؟؟

سعادت سیر

همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد.

و در این راستا همیشه نکات زیر را در نظر داریم :

  • با خوشحالی پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم
  • کاملا شرابط شما را شنیده و متناسب با آن آپشن های خوب را معرفی خواهیم کرد
  • با توجه به فرصت های موجود بازار قیمت های آفری را نیز به شما پیشنهاد خواهیم داد
  • سعیمان بر این است که به موقع پاسخگوی مشتریانمان باشیم
  • قرارداد استاندارد به مشتریان ارائه داده و ملزم به رعایت و ارائه کامل آن می باشیم
info

سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385

زیر نظرسازمان میراث فرهنگی و گردشگری سال هاست

در زمینه برگزاری تور روسیه فعالیت دارد، و همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم

هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد .

تلفن تماس دفتر تهران : 021 43 67 44 49
آدرس : تهران ، خیابان مطهری بعد از چهارراه مفتح ، خیابان علی اکبری ساختمان 101 پلاک 85
×