خیابان آربات مسکو

خیابان آربات مسکو

Moscow Arbat Street

 

خیابان آربات مسکو یکی از دیدنی های مسکو و قدیمی ترین خیابان های روسیه، با تمام نقاش‌ها، شاعران خیابانی‌اش، نوازنده‌ها، کافه‌ها و سوغاتی فروشی‌هایش بیشتر شبیه به یک فروشگاه بزرگ هنری است تا یک خیابان. هرچند این خیابان در سالیان اخیر قدری رنگ و بوی تجاری به خود گرفته است، اما فضای تاریخی و هنری آن دست‌نخورده باقی‌مانده است.

 

خیابان آربات مسکو

 

gg60942785-iconخیابان آربات ، از بهترین دیدنی های روسیه ، و پیاده‌رویی است با حدود یک کیلومتر طول، که در قلب تاریخی مسکو قرار دارد. این خیابان از قرن پانزدهم تا به امروز به حیات خود ادامه داده است، همین امر آربات را به قدیمی‌ترین خیابان پایتخت روسیه بدل کرده است. چندی پیش جشن 520 سالگی آربات در این خیابان برگزار شد. آربات در مرکز منطقه‌ای به همین نام قرار دارد.

خیابان آربات مسکو

 

 

gg60942785-iconتا اواسط قرن بیستم میلادی، آربات بخشی از خیابان اصلی غربی کرملین به شمار می‌رفت، اما در سال 1960 خیابانی موازی با آن ساخته شد و ایفای این نقش به آن سپرده شد و “آربات جدید” نام گرفت. دو دهه بعد، آربات به تنها منطقه مخصوص عابران پیاده در مسکو تبدیل شد. برای جلوگیری از سردرگمی ساکنین و گردشگران، به آربات، “آربات قدیم” نیز می‌گویند.در قرن هجدهم اعیان روسیه لقب معتبرترین خیابان مسکو را به آربات دادند.

خیابان آربات مسکوخیابان آربات مسکو

 

 

gg60942785-iconاین خیابان هم، مانند بسیاری از نقاط مسکو، در جریان آتش‌سوزی بزرگ‌سال 1812 به دست ناپلئون تقریباً به‌طور کامل از بین رفت و باید بازسازی می‌شد. در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم تبدیل به مکانی برای زندگی اشراف‌زاده‌ها، هنرمندان و نخبه‌ها شد. بسیاری از سران دولت شوروی در آربات زندگی می‌کردند.

خیابان آربات مسکو

 

gg60942785-iconرستوران تاریخی پراگ (Praga) که از سال 1890 پابرجاست، دیوار صلح (Wall of Peace) که با صدها کاشی زیبا تزئین شده است، خانه‌ی ملینیکوف، مجسمه‌ی بولات اکودژاوای شاعر، آهنگساز، و رمان‌نویس، کلیسای Savoir on the Sands، خانه‌ی اسپاسو(Spaso)، و خانه موزه‌ی پوشکین ازجمله دیدنی‌های این خیابان تاریخی هستند.

خیابان آربات مسکو

 

برای ثبت نام در تور روسیه با ما تماس بگیرید.

 جالب است که بدانید ... !!!؟؟؟

سعادت سیر

همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد.

و در این راستا همیشه نکات زیر را در نظر داریم :

  • با خوشحالی پاسخگوی تمامی سوالات شما هستیم
  • کاملا شرابط شما را شنیده و متناسب با آن آپشن های خوب را معرفی خواهیم کرد
  • با توجه به فرصت های موجود بازار قیمت های آفری را نیز به شما پیشنهاد خواهیم داد
  • سعیمان بر این است که به موقع پاسخگوی مشتریانمان باشیم
  • قرارداد استاندارد به مشتریان ارائه داده و ملزم به رعایت و ارائه کامل آن می باشیم
info

سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385

زیر نظرسازمان میراث فرهنگی و گردشگری سال هاست

در زمینه برگزاری تور روسیه فعالیت دارد، و همیشه در تلاش بوده است که با ارائه بهترین خدمات رضایت مشتریان خود را جلب نماید. چراکه میدانیم

هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد .

تلفن تماس دفتر تهران : 021 43 67 44 49
آدرس : تهران ، خیابان مطهری بعد از چهارراه مفتح ، خیابان علی اکبری ساختمان 101 پلاک 85
×